Son zamanların en çok tercih edilen daire tiplerinden biri olan stüdyo dairelerin, rahat ve kullanışlı bir yaşam alanı oluşturabilmek adına dekorasyonları büyük önem teşkil etmektedir. Tam da bu tip bir daireye sahip olan ya da olma konusunda kararsız kalmış olan dekorasyon kaygısı yaşayanlar için hazırladığım bu sayfada bahsedeceğim tavsiyelerden faydalanabilir, dekorasyon sürecinizi bu önerileri dikkate alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Stüdyo daireler için 5 dekorasyon önerisi;

Gömmeli tv ünitesi ve ışık yuvaları kullanarak dairenin yüz ölçümünün her karışını ihtiyacınıza yönelik kullanmakla kalmayıp ekstra alan açabilir, spot ışık yuvaları oluşturarak da dairenin ışıklandırmasını bir stüdyo daireye uygun olarak sağlamış olursunuz.

 

Daireyi daha geniş gösterebilmek adına koyu renkleri büyük parçalarda kullanmak yerine minimal bir yaklaşımla sergilemek daha doğru olacaktır. Gerek biblolarda gerek yastıklarda koyu renkler ideal bir kullanım oluşturmaktadır. İstisnai bir durum olarak yalnızca perdeler koyu renk seçilebilir. Öyle ki perdedeki bu koyu ton ortama gizemli ve karizmatik bir hava verecektir.

Stüdyo dairelerde halı kullanımı çokta tavsiye edilmemektedir. Ancak tercih edilirse de, odadaki büyük parçaların renklerinin tam tersi bir renk tercih edilmelidir.

Lambaderler ve berjer koltuklar stüdyo dairelerin en gözde ürünleridir. Hem rahatlıkları ile hem de görseldeki çekicilikleri ile tavsiye edilebilecek star parçalardır.

Stüdyo dairelerde kullanımına ağırlık verilmesi gereken renkler; gri, siyah, yeşil, mavi ve sarıdır.