Malum havaların soğuması ile ev ortamında yaz mevsimini yaşamak bir tercih meselesi olmakta, bireylerin ev ortamında enerjisini de o ölçüde etkilemektedir. Yılın dört mevsimi yaz havasını ev ortamında sağlayabilmek için salon dekorasyonuna ufak dokunuşlar ile bir canlılık katabilir ve şimdi bahsedeceğimiz 4 işe yarar öneri ile salonunuzda yaz havası estirebilirsiniz.

Salonda yaz havası sağlayabilmek için en önemli unsur renklerin tonu ve uyumudur. Yastık, aksesuar, sehpa, halı ve masa tercih edilirken, turkuaz, pudra renkler, sarı, yeşil ve turuncu tercih edilmeli, duvar renginde ise, beyaz, açık mavi ya da kırık beyaz kullanılmalı, duvar kağıdı kullanılacaksa da yine fresh renkler tercih edilmelidir.

 

Oda sıcaklığı dengeli bir biçimde sağlandığı takdirde kalın ağır halılar kullanmak yerine ine ve hafif, açık renklerde kilimler kullanılabilir, isteğe göre hiçbir şey kullanılmadan yalnızca parke ile de yetinilebilir.

Yaz deyince aklımıza güneş ve deniz geldiğinden salon dekorasyonunda bunları anımsatan detaylar kullanılabilir. Açık mavi rengin hâkim olduğu bir salonda, güneşi anımsatan sarı ya da turuncu renlerde bir lambader ile duvarda raf üzerine konumlandırılmış içinde balık ve deniz kabukları olan küçük bir fanus, salona yumuşacık ve ferah bir hava katacaktır.

Salon dekorasyonunda yaz havası oluşturmak için ayna kullanımı doğru bir seçim olacaktır. Kullanılacak dekoratif bir ayna, geniş ve aydınlık bir görünüm sağlayacaktır.