Salonunda değişiklik yapacak olan veya yeni evlenecek olan çiftler için salon takımı modelleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Salon takımı seçiminde, öncelikle salonunuzun genişliğine uygun olan modeller tercih etmelisiniz. Bunun yanında, kullanım çeşitliliği ile size uygun olan modelleri araştırmalısınız. Zevkinize uygun olarak sade, ferah modellerin yanında, klasik ve gösterişli olan modeller ile çeşitlilik gösteren salon takımları, renk seçenekleri ile de oldukça fazla ürüne sahiptir.

Salon takımı tercinde kullanacağınız ortamın genişliği, eşyalarınızın daha düzenli gözükmesi adına da önemlidir. Küçük ortamlarda kullanacağınız geniş takımlar sizi sıkabilir, düzensiz dağınık gözükmesine neden olabilir. Bu nedenle tercih sırasında salonunuzun genişliğini belirterek uygun olan takımlara yönelmelisiniz. Bunun yanında, seçeceğiniz koltuk takımının rengi de salonunuza uygun olmalıdır. Küçük bir ortam olsa bile, dikkat çekici, ferah ve şık göstermek sizin tercihiniz ile olacaktır.

Büyük bir salona sahipseniz, renk için fazla bir sınırlandırma getirilmez. Fakat, küçük alanlarda koyu ton kullanımı alanı sıkıcı yapabilir. Bu nedenle koyu ton kullanmak isteseniz bile bunu küçük objeler ile yapabilir, farklı ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Salon takımı tercihiniz esnasında, salonunuzun rengine uyumlu olan renklerin kullanımına da özen göstermelisiniz. Bu sene ki koltuk takımı modelleri arasında, köşe takımları her zamanki yerini korurken, Osmanlı tipi koltuklar da tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.