Gün geçtikçe kalabalık haline gelen bazı eşyalar, evin kullanışsız bölümleri, evin yetersiz alana sahip oluşu gibi pek çok soruna karşılık geliştirilen, göz zevkimize de hitap edecek çözüm arayışları ile dizayn edilen raylı dolap sistemleri artık evlerimizde yerini almaya başladı. Evimizin akışını kontrol eden, dağınıklığını toparlayan dolaplarımıza teknoloji de eklenince harika sonuçlar ortaya çıktı. Üstelik yalnızca yatak odalarında değil, artık evimizin her yerinde. Peki, hem dekoratif hem fonksiyonel hem estetik olan bu Raylı Dolap Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

 

Öncelikle ihtiyaçlarınıza yönelik düşünmeli ve hareket etmelisiniz. Raf sayısını mı yoksa askılı bölme sayısını mı arttırmalısınız? Hangisi ile kendinize kullanış kolaylığı sağlayabileceğinizin farkında olmalısınız. Kaç çekmeceli olmalı, aksesuarlar nereye konulmalı? Kıyafetler ne kadar yer kaplar gibi tahmini hesaplar yapılmalıdır. Bu sorular ışığında dolabınızın büyüklüğüne karar vermelisiniz.

Dolabının evinizin neresinde konumlanacağı ayrıca düşünülmesi gereken bir konudur. Örneğin hareketsiz olduğunu düşündüğünüz bir duvarınız, evinizin sevmediğiniz bir köşesi ya da dolabınıza en çok ihtiyaç duyduğunuz yer… Dolabınız için doğru yer olabilir. Her detayı incelikle düşünmelisiniz ki rahatlık, estetik ve kaliteyi bir arada bulabilesiniz. Peki, dolabınızı nereden alacağınıza karar verdiniz mi? Alacağınız firmanın güvenilirliğini sorgulayıp, garanti veriyorsa kaç yıl verdiğini öğrenmelisiniz.

 

Detay olarak fazla ses çıkartan bir ray sisteminin olmaması rahatlık sağlarken, frenli sistemler ile dolabınızda güvenliği denetim altına alabilirsiniz. Dolabınızı aldığınız firma size zaten dolap sistemlerinin özelliklerini sunacaktır. Fakat unutmamanız gereken bir şey daha var ki, hangi mobilya markasından alırsanız alın dolabınızın yapıldığı malzemeyi sorunuz, bu bilgiyi göz ardı etmemelisiniz. Sağlam, güvenilir, yıllar sonra hala aynı yenilikte duracak bu kadar işlevsel bir dolabı kim istemez? Tam da bu yüzden size referans verebilecek firmaları tercih etmelisiniz. Son olarak, satış sonrasında aklınıza takılan bir soru veya sorun dâhilinde ulaşabileceğiniz destek telefonunu bir kenarda bulundurmayı ihmal etmeyiniz.