Yeni evlenen çiftlerden biri miyiz? Yoksa evimizin boğucu havasından kurtulmak isteyenlerden miyiz? Evlerini dekore ederken çok zorlanan insanların yapması gereken şeylerden biri ilk olarak evi için ideali bulmak ve fikir danışarak hareket etmektir. Böylece birçok tercih önünde olacaktır ve aralarından seçmesi gereken en güzel kombini evine seçecektir.Evlerini dekore ederken en çok zorlanılan odalardan biri ise salondur. Salonun küçüklüğü ya da büyüklüğü dekore edilmesi için insandan insana değişir. Fakat ben küçük salonların dekorasyonları için bir kaç ufak öneride bulunacağım.

 

İlk olarak odanızın spor ve şık durmasını istiyorsanız duvarlarını koyu renk yapmanızı öneririm. Dikkat ederseniz açık renklerin (buz mavisi, tozpembe) odaya yansıttığı görüntü bizlere bir salonu değil de daha çok hastaneleri hatırlatır. Siyah biraz iddialı bir renktir ve çoğu insanın siyah renk duvar yapma cesareti yoktur. Ama her eşyaya uyacak renk, kesinlikle koyu gri renginde duvarlardır. Tabii istediğiniz şekilde duvar kağıtları da mevcutsa gri renginden ilerleyerek seçebilirsiniz.

Işıklandırmalar salon için en önemli ikinci unsurdur. Yalnızca tavanda duran büyük gösterişli avizeler dışında duvarlara montelenmiş eşyaların altında, etrafında beyaz veya dilediğiniz herhangi bir renk ışıklandırma odaya farklı bir renk katacak ve daha ferah gözükmesine yardımcı olacaktır. Örneğin çiçeklerle çok içli dışlı olan insanlara güzel bir öneride bulunacağım. Duvarınıza aşağıdan yukarıya çapraz gidecek şekilde duvarın rengine uyacak tahtalar çivilettirin. Üzerine küçük küçük saksılara dikilen çiçeklerden koyarsanız oldukça hoş bir görüntü yaratmış olacaksınız. Bu tahtaların uzun olmasıyla birlikte raf olarak da kullanabilirsiniz.