Birden fazla çocuğu olan aileler için çocuk odası dekorasyonu oldukça önemli. Özellikle alan olarak kısıtlı bir alanınız var ise birden fazla çocuğun aynı odayı kullanması gerekiyorsa daha fazla önemsenerek dekore edilmesi gerekiyor. Doğru bir dekorasyon ile hem çocuklarınızın rahat ve güvenli bir odada kalmalarını sağlamış olursunuz hem de küçük yaşta çocuklarınıza paylaşmanın ne demek olduğunu öğretmiş olursunuz. Sizinle bu konuda bazı önerilerimi paylaşmak isterim.

Yüksek ayaklı yataklar tercih edilmelidir. Böylece yatağın altında kalan boş alan değerlendirilerek kullanışlı bir ortam sağlanmış olur. Yatağın altında ki boşluğa bir koltuk konulabilir ya da çalışma masası yerleştirilerek hem alandan tasarruf etmiş olursunuz hem de kullanış olarak pratik olacaktır.

 

İki çocuğun aynı odayı paylaştığı durumlarda ikisi için çalışma alanına ihtiyacınız var ise; cam önüne uzunca bir masa yapıp ortasını bir kitaplık yardımı ile ayırırsanız ikisi içinde ayrı çalışma alanları yaratmış olursunuz.

Eğer iki yatağı yan yana koyabilecek yeriniz yok ise yatakların yerleşimi “L” şeklinde kullanır iseniz hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de görünüş olarak hoş bir görünüm yakalamış olursunuz. Yatakların arasında ki boşluğa köşe bir komodin koyup çocukların eşyalarını burada toparlayabilirsiniz. Ayrıca yatağın altında kalan küçük boşluğa da sepetler ile çocukların eşyalarını yerleştirebilir hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de estetik bir görüntü yakalarsınız.

Eğer iki yatağı yan yana koyabilecek yeriniz var ise; pencere ortada kalacak şekilde sağına ve soluna yatakları yerleştirip ortaya şık bir şifonyer ile tamamlayabilirsiniz. Şifonyerin üzerine başucu lambaları ve dekoratif aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.

Odanızın şekline göre dekorasyonunuzu tercih etmeniz en iyi ve en doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.