Huzurlu bir ailenin temelinde huzurlu bir ev yatar. Evdeki huzur oldukça önemlidir. İş dönüşü sürekli evde vakit geçirmek isteriz. Ya da hafta sonları evimizde kafa dinlemek isteriz değil mi? Bu yüzdendir ki evin huzur verici bir ortama sahip olması önemlidir.

Evde huzuru yakalamak birazda dekorasyonla ilgilidir. Evin dekorasyonu kişiden kişiye değişiklikler gösterir. Çünkü eviniz kişiliğinizi yansıtır. Mesela canlı, enerjik insanların evleri de kendileri gibi canlıdır. Rengarenk mobilyalar kullanırlar. Sadelikten yana olanlar genellikle açık tonlarda mobilyaları tercih edip herşeyin en sadesini isterler. Ancak bazen de değişiklikler yapmak gerekir. Evin dekorunun yıllarca aynı kalması bazen bizleri sıkabilir. Peki, ev dekorasyonunda ne gibi değişiklikler yapılabilir?  Size birkaç farklı dekorasyon örnekleri verelim. Öncelikle salonunuza renk katmak istiyorsanız bir köşeyi kafa dinlemek için ayırın. Bu köşeye en sevdiğiniz renkte bir berjer alıp önüne de küçük bir sehpa koyabilirsiniz. Yer olarak cam kenarını seçmeniz burada vakit geçirirken size daha çok keyif verecektir. Bu köşede kahvenizi yudumlarken kitap okuyabilirsiniz.

Yine kadınların en çok vakit geçirdiği mutfakta da birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Beyaz eşyalarınıza yapışkan kağıtlar ile farklı havalar katabilirsiniz. Ayrıca balkonlarınızda renkli saksılarda çiçekler kullanabilirsiniz. Yaz geceleri en çok vakit geçirmek istediğiniz yerlerden biri olacaktır.Birçok farklı dekorasyon örneği vardır. Sizde evinizde işe yaramadığını düşündüğünüz şeyleri kafanızı kullanarak çok farklı şeyler yaratabilirsiniz. Özellikle inşaatlardan temin edebileceğiniz paletleri birçok yerde kullanabilirsiniz.