Ev dekorasyonu gerçekten ciddi ve oldukça uğraş gerektiren bir olaydır. İçinde barındığımız ve hayatımızı sürdürdüğümüz, en özel yerimiz olduğunu için bakımı ve güzel görünmesi bizim için çok daha önemli bir hal alıyor. Her insanın evi, kendine özgü ve kişiliğinden izler taşır. Bu yeryüzünde bu kadar fazla sayıda insanın olup birbirlerine hiç benzememesi gibidir. Bu da yaratıcının eşsiz oluşundan kaynaklanıyor.

Bu yazımda sizlere ev dekorasyonu hakkında birkaç yol gösterici öneri sunmak istiyorum. Evini yenileyecek olanlar veya yeni ev kuranlar buraya toplanın.  Öncelikle her zaman kendi zevkinize, özel ilgilerinize uyan bir stil belirleyip o yönde hareket etmelisiniz. Evinizi bir bütün halinde ele alıp bir denge ve ahenk oluşturmalısınız. Aile fertlerinin sayısına ve misafir ağırlama sıklığınıza göre yemek bölümünü ve oturma bölümünü oluşturmalısınız. Her zaman eşya kalabalığından uzak durmalı, her ne kadar şatafatlı seviyor olsanız bile bunu aksesuarlarda ve renklerde göstermelisiniz.

Her yerden şatafat ve gösteriş akar ise bu evi karışık ve sizi görgüsüz gösterebilir. Bunun yanı sıra rahatlık ön planda olmalı. Evinizde mutlaka size ait bir köşe olmalı. Bu fotoğraf çerçeveleri ile dolu bir duvar da olabilir ya da size ait biblo, resim, el işi örnekleri ile dolu küçük bir sergide olabilir. Kullanılan aksesuarların evin tarzında bir zıtlık olmamasına dikkat edilmeli. Halı, perde, döşeme seçimi belirlenen tarza uygun olmalı. Evin bütün bölümleri belirlenen konsepte uygun olmalı, hiçbir bölüm ayrı telden çalmamalı. Bu değildir ki her köşede aynı ürünler olmalı veya aynı renkler kullanılmalı. Ortamda bir ahenk sağlanabilmeli. Örneğin salon klasik iken mutfağın rüstik tarzda olması biraz saçma kaçar. Sizin için hazırlamış olduğumuz ev dekorasyon fikirlerini facebook ve twitter sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizdeki kategorilerden de araştırabilirsiniz.