Dekorasyon konusunda erkek odası dekore etmek kadınlara göre biraz daha sıkıntılı bir süreç olmaktadır. Çünkü erkek genç odası dekorasyonu hazırlamak için ağır renklerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu ağır renklerin de kullanımı açısından dikkatli olmak gerekiyor çünkü aşırı şekilde kullanıldığında kasvetli bir görüntü sağlayabilir. Bu nedenle dekore etmek istediğiniz odanın da büyüklüğüne önem vermelisiniz.

Eğer oda küçükse açık ancak pastel olan renkleri tercih edebilirsiniz. Krem ve açık kahve tonları uygun olabilir. Çok fazla eşya da doldurmadığınızda bu oda son derece şık ve hoş görünebilir. Bir dekorasyonda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta odanın kullanılabilirlik derecesidir. Yani bir odada hareket kabiliyetinizi kısıtlamadan bir dekor yaptığınızda hayatınızı da zorlaştırmamış olacaksınız.

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç odası olarak birçok dekorasyon fikirleri öne sürülebilir. Öncelikle duvarlarda mutlaka duvar kullanmayı deneyin. Bu duvar kağıtlarını biraz daha gençlere özgü desenleri olanlardan seçebilirsiniz ya da eğer erkek çocuğunuz dağınıksa duvarın sade kalması daha uygun olacaktır. Çünkü odayı dağıttığında duvarın rengarenk olması daha da dağınık gösterecektir ortamı.

Yer halısı olarak mutlaka genç erkeklere özgü olan halıları tercih edin. Genç odası dekorasyon fikirleri arasında halının seçimi son derece önemlidir. Bu desenler erkek çocuklara hitap edecek desenlerden seçilmeli. Mesela halının üzerinde bir kum saati deseni ya da bir gitar deseni son derece hoş görünecektir.

Farklı Dekorasyon Mobilyalar Kullanın

Erkek çocuğunuz için bir dekorasyon modeli geliştiriyorsanız o zaman mutlaka farklı tarzda mobilyaları deneyin. Son yıllarda en çok moda olan erkek çocuk mobilyaları gemi konseptinde hazırlanan mobilya setleri. Bunlar hem son derece ağır renklerde hazırlanmış oluyor hem de son derece şık bir görünüm sağlıyor. Erkek genç odası dekorasyonlarında cd bölmeleri kullanabilir ve bir odanın köşesine güzel siyah bir gitar yerleştirebilirsiniz.

Müzik dinlemeyi seven bir çocuğunuz varsa şayet odanın duvarlarına bir kaç tane efsanevi rock roll sanatçılarının konser resimlerinden uyarlanan tablolarını yerleştirebilirsiniz. Masa olarak da klasik bilgisayar masalarından vazgeçip daha klas çalışma masalarını tercih etmenizde fayda var. Günümüzde masa bilgisayarları da çok fazla kullanılmaz oldu.