Erkek çocuklarının iç dünyası kız çocuklarına göre daha net çizgiler ile çizilmiş olup, kimi zaman net sınırlara sahiptir. Öyle ki kız çocukları daha hoşgörülü ve kabul edici bir yapıya sahiptirler ancak erkek çocukları belli sınırların dışına çıkmamayı ve kurallar oluşturarak yaşamayı daha çok tercih ederler. Bu tercihleri yaşamın her alanında ön planda olup ona göre hayatlarını idame ettirirler. Ev içerisinde yaşadıkları ortamda hem karakteristik yapılarını yansıtmakta hem de kendi dünyalarında rahat bir vakit geçirmekte ilk adımların atıldığı, kişiliklerinin ve yaşam biçimlerinin yansıdığı onlar hakkında fikir edinebileceğimiz önemli bir alandır. Erkek çocuk odası dekorasyonu, üzerine düşünülmesi gereken ve illa bir uyum gözetmek yerine uyumsuzluk ile uyum sağlanması gereken detaylar ile bezenmelidir.

 

Kimi çocuk tekdüze bir dekordan kimi çocuk ise renklerin şöleninden hoşlandığından çocuğunuzun nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilmek oldukça önemlidir. Genel olarak bahsedecek olursak, Çocuğunuzun odasının duvar rengini buz mavisi, turkuaz, sarı, beyaz ya da turuncu tercih edebilir, odaya olumlu yönde enerji dolmasını sağlayabilirsiniz.

Odada yatak seçimi oldukça önemli olduğundan çok alçak bir yatak yerine biraz yüksekte kalan bazalı yatakları tercih ederek, çok desenli ya da yuvarlak detaylı olmaksızın çizgili yatak odası ürünleri ile odayı dekore edebilirsiniz. Çizgili ürünler ufak detaylarda kullanıldığı takdirde çocuğunuzun sıklıkla zaman geçireceği bu odada fikirlerine olumlu etkiler sağlayacaktır.