Çatı katlarının genellikle üçgen bir biçimde olduğu düşünülürse, bu geometrik şekil kimi için dekorasyonda sıkıntı oluşturacağı izlenimi yarattığından, çatı katları çoğu kez eski eşyaların konulduğu bir depo olarak kullanılmaktadır. Aslında çatı katına sahip evlerin bu alanı, doğru bir dekorasyon yöntemi izlendiği takdirde diğer odalara nazaran harika bir dinlenme alanı, yatak odası, çalışma odası veyahut atölye dahi olabilir. Bu mekânda düzenleme yapmadan evvel, birkaç dekorasyon fikriyle işinizi kolaylaştırabilir, kendinize zaman ayırabileceğiniz size özel bir oluşuma imza atabilirsiniz. Sizleri çatı katı dekorasyon fikirleri ile baş başa bırakıyor keyifli okumalar diliyoruz.

 

*Çatı katlarında tavan ve tabanın diğer odalara göre daha yakın olduğu düşünülürse, bu alanda kaba ve büyük mobilyalar kullanmak yerine çağa ayak uydurarak minimal ürünleri tercih edip, bir yandan odanızı kolaylıkla dekore ederken bir yandan da sezonun dekorasyon akımına ayak uydurmuş olursunuz.

*Bu mekânlarda tavan rengi ve yer döşemesi seçimi oldukça önemlidir. Her ikisini koyu kullanarak alanınızın daha küçük ve kasvetli görünmesine neden olacağınızdan, koyu renklerde tavan ve taban rengi uygulamak yerine ya yalnızca yer döşemenizi ya da tavan renginizi koyu kullanmanız odanızın geniş ve ferah görünmesine olanak sağlayacaktır.

*Dekorasyonunuzu oluştururken, alanın en basık ve alçak tavana sahip köşesine yatağınızı konumlandırabilir, dilerseniz buraya bir hamak kurabilir ya da yer minderleri ile oturma alanı yapabilirsiniz.

*Bu küçük havasız mekânın havalandırma penceresinin olduğu duvara boydan boya bir cam yaptırabilir, bu köşeye bir çalışma masası konumlandırabilir ya da manzarayı izlerken yapacağınız resimlerinizin tuval masasını yerleştirebilirsiniz.