Evimizde salon içinde bulunan masa ve sandalyeler, büfe aynası ve vitrinlerden oluşan grup yemek odası şeklinde adlandırılmaktadır. Yemek odası için seçilen ürünlerin büyük çoğunluğu salonlarda kullanıldığından bu ürünlerin salon mobilyaları ile de uygun şekilde oluşturulması gerekmektedir. Evlerin ve odanın şekline, büyüklüğüne ya da sizin tarzınıza göre birbirinden farklı modellerde tasarlanan salon masaları ve yemek odaları her yıl için de ayrı bir koleksiyonda yer alıyor.

 2017 Yemek Odası Takımları

Bir yemek odasında kullanılan en önemli mobilya masa ve sandalyelerden oluşmaktadır. Hem kullanış hem görüntü olarak yemek odasına ayrı bir hava katan bu modeller, salonunuzun ayrılmaz parçasını oluşturmaktadır. Bu yılın gözde modelleri ise son yıllarda büyük bir furya uyandıran avangard modellerden oluşmaktadır. Klasik çizgilerin hakim olduğu bu modeller salon için apayrı bir görüntü kazandırmaktadır.

Yemek odası için tasarlanan 2017 salon masası modelleri arasında sadece klasik modeller değil aynı zamanda modern ve spor modeller de bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde küçülen evler için oldukça kullanışlı bir model olan açılıp kapanan salon masası modelleri fazlaca tercih edilmektedir. Sürgülü büfeler, kendi kendine kapanan dolaplar bu modellerin tamamlayıcısı olarak üretilmiştir.

 Bu Yıl Kullanım Rahatlığı Ön Planda

Avangard mobilyaların göze çarptığı salon masalarında ve mobilyalarında görüntü son derece asil olsa da kullanım diğer modellere oranla biraz daha zordur. Bu bakımdan salonu geniş olmayan evler için kullanım rahatlığı görüntünün önüne geçmektedir. İnsanlar evlerinde rahat yaşamayı tercih ettiklerinden seçtikleri salon masası modellerinde de kullanıma göre tercih yapmaktadırlar. Modern yemek takımları içerisinde yer alan masa modelleri genelde gelen misafir sayısına göre ayarlanabilen modeller şeklinde tasarlanmıştır. Hatta bazı masa modelleri katlanarak tamamen ortadan kaldırılarak sadece yemek esnasında dahi açılmaktadır.

Devrin insanlığa getirileri arasında yer alan küçük evler ya da rahat yaşam için spor çizgilerin bulunduğu, katlanıp ayarlanabilen ve estetik bir görünüme sahip masa modelleri ön plana çıkmaktadır. Tabi bu modellerin sandalye, büfe gibi tamamlayıcı mobilyaları da aynı şekilde tasarlanmaktadır. Yemek odasının vazgeçilmezi masalar bu yıl her zevkten insana hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.