Son model salon dekorasyon fikirleri kombinleri 2017 yılına uygun modern ve şık tasarımlarla düzenlenmektedir. Modern oturma grupları renk uyumu içinde özenle seçilmektedir. Gri tonlamalarında duvar rengi boyaması ile pudra ve pudra tonlarında koltuk takımları ve oturma grupları ile çok şık tasarımlar yakalanabilir. Bu nedenle salon dekorasyonu yaparken düz kumaşlarda koltuklar ve desenli, çiçekli ve motifli berjel takımlarla ilgi çekici ve şık bir takım yapabilirsiniz. Duvar renklerine göre takım ve berjeller seçilerek perde ve avize seçimleri ile de desteklenerek kombinlenmektedir. Bej, pudra, pastel tonlar kullanarak 2017 trend olan renkler ile modaya uygunluk sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz berjeller düz pastel renginde olabilir.

Perdeler ile de açık orta tonlsr kullanılarak aydınlık bir ortam sağlanarak mobilya ve düzenlemeler göz önüne çıkarılmaktadır. Pudra tonlarda perde seçilerek de yerlere kadar uzanan boyu ile tercih edebilirsiniz ve takımlarınızla uyum sağlayabilirsiniz. Lila, pudra, beyaz ve soft renkler kullanılarak 2017 sezonu modasına uyulmaktadır. Bebek mavisi renkteki koltukları ve koltuk yastıkları berjellerle farklı renkler kullanılarak çaprazlama bir uyum sağlanmaktadır. Krem, bebek mavi, pudra, pudra gold renklerinde olan dekor ve tasarımlar ferahlatıcı ve aydınlatıcı bir ambiyans yaratmaktadır.

Yemek masası seçerken de daha çok klasik ve avangard modeller seçilerek açık krem ve beyaz renklerinde masa seçilerek, sandalye kumaşları koltuklara uygun açık pudra, pudra mavi ve pudra gold tonlarında seçilerek klasik bir uyum verilmektedir.

Misafir odası olarak kullanılan bu odalarda komple bir uyum sağlanarak vitrin, masa, koltuk ve halı uyumu ile klasik, modern modeller seçilmektedir. Beyaz renk mobilyalar ile çekici soft tonlar kombin edilebilmektedir. 2017 trendi ile karmaşık ve boğan renkler saf dışı edilerek iç açıcı aydınlık ve açık tonlar tercih edilmektedir.

Modern koltuk takımları, estetik ve şık görünümlü mobilyalar ön plana çıkmaktadır. Mobilya perde ve halı bir uyum içinde kullanılarak kombin yapılmaktadır. Köşe takımı tercih edilmemekte daha çok berjelli takımlar tercih edilmektedir. Berjeller desen ve yastıkları ile modern seçimlerle özenle kullanılmaktadır. At tüyü kumaşlar tercih edilerek leke tutmayan modeller ön plana çıkmaktadır.