Yeni yılda yeniliklere açık olalım o halde ve bu yıl mutfaklarımızda nasıl değişiklikler yapabiliriz. Nasıl dekore ederiz bir bakalım.

 Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Bir mutfak her zaman temizliği ile ön planda olmalıdır. Temizliğin simgesi beyaz ve krem renkleridir. Beyaz mutfak dolaplarına sahip olmak hem mutfağınızı geniş ve ferah gösterecek hemde temizlik ve hijyeninizi simgeleyecektir.

Mutfağı mutfak yapan öncelikle fayansı, tezgahı ve dolaplarıdır. Beyaz mutfak dolaplarına isteğinize bağlı olarak her renkte ve desende fayans seçebilirsiniz. Mutfak dolapları beyaz olacaksa fayansla bir bütünlüğü olacaktır. Aynı zamanda kendiliğinden desenli mutfak dolapları ilginizi çekecektir. Bunun yanında bazı firmalarda hazır mutfak dolapları bulunuyor sizlerin bile kolaylıkla yerleştirebileceğiniz dolaplar bulabilirsiniz.

Fayansınızın leke tutmayan bir ürün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Fayansların desenleri bu yıl daha çok marjınal renk ve desenlerden oluşacaktır. Tezgah üzeri en çok kullanılan kısım olduğu için tezgahın renginin atmayan ürünlerden olması ve kolay çizilen leke tutan ürünlerden olmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda herhangi bir temizlik ürünü ile zarar görmeyen bir malzeme olmasına dikkat ediniz.

           Mutfak dekorasyon fikirleri her zaman her insanın zevkleriyle uyuşmayabilir. Kişiden kişiye değişen fikirler vardır. Bu fikirler kişiyi etkilememelidir. Asıl o mutfağı kimin kullanacağı ve o kişinin ne istediği önemlidir. O kişi o mutfakta geçirdiği zamanını zevkle geçirmelidir.

Mutfak dekorasyon açısından en çok küçük ve tezgah üzeri parçalar dikkat çeker. Örneğin tezgah üzerindeki duran baharat kavanozları veya bir su ısıtıcı gibi örnekler verebiliriz.

unların hepsi mutfak ile uyum sağlamalıdır. Tezgah üzerinde duran objeler ile halınızın uyum sağlaması uzaktan bakıldığında çok hoş gözükecektir. Masa kullanılacaksa eğer mutfakta sade ve küçük olmalıdır. Mobilya konumunda masalar artık mutfaklarda tercih edilmemeli ve masanın çok yer kaplamamasına özen gösterilmelidir.

Pencerenizde kullanılan perdeleriniz göz kamaştırmayan güneşi içeriye çok iyi alan bir ürün olmalıdır. Ocak yanında bulunan pencerelere özellikle stor perde kullanımı uygundur. Herhangi bir dikkatsizlikte tül perdeleriniz ocağınızın yanmasıyla alev alabilir ve yangın çıkabilir. Son yıllarda mutfakta stor perde tercih edilir. Temizliği sanıldığından daha zordur fakat yeni yılda harika bir ürün kadınların hayatını kolaylaştırmıştır. Yılın en iyi ve en çok satan ürünü muhtemelen güneş ışığı ile kendi kendini temizleyen stor perdeler olacaktır.