Genç Kız Odası Nedir?

Genç kızlar ya da henüz çocuk yaşta olan kızlar için özel olarak dekore edilen, rahat edebilecekleri, keyif alacakları, dinlenebilecekleri, gerektiğinde rahatlıkla ders çalışabilecekleri, rahat bir uyku uyuyabilecekleri ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ortamlar sunmayı amaçlayan dekorasyonlara ve donanımlara sahip odalar kız genç odası olarak adlandırılır.

 Genç Kız Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ev dekorasyonlarında en zorlayıcı bölümleri genç kız odaları oluşturmaktadır. Çünkü çocuklar sürekli büyüdüklerinden zevkleri ve ihtiyaçları da sürekli değişkenlik gösteriyor. Genç Kız odası dekorasyonu yapılırken en çok dikkat edilmesi gerekenler arasında çocukların zevk ve isteklerine yer vermektir. Oda rengi konusunda, çocuğun cinsiyetine uygun renk seçimi yapılmalıdır. Kız genç odası için tercih edebileceğiniz renkler arasında pembe, lila, sarı renkler veya renk tonları tercih edilmelidir.

Genç kız odasına alınacak mobilyaların kullanışlı olması ve fazla yer kaplamayacak ebat ve özelliklere sahip olması gerekir. Depolama alanı çok olan mobilya seçeneklerini değerlendirmeniz en doğru seçim olacaktır. Genç kız odasının dekorasyonunu yaparken, çocuğunuzun ilgi duyduğu alanlara uygun temalar (basketbol, sinema, müzik vs.) kullanmaya özen gösterilmeli. Okulda başarılı olabilmesi için önemli etkenlerden biri olan rahat çalışma ortamı sunan ortamların sağlanmasına katkı sunan mobilyalar tercih edilmelidir.

 2017 Kız Genç Odası için Trend Yatak Örtüleri

2017 yılı için genç kız odalarında, çoğunlukla beyaz ve pembe renkler tercih ediliyor. Trend Yatak Örtüleri; birbirinden göz alıcı kabartma motifleri, katlı fırfırları ile göz kamaştıran yatak örtüleri, birbirinden ilgi çekici desenlerle süslenmiş yatak örtüleri, favori renklerde düz renk yatak örtüleri, çiçek desenli yatak örtüleri, Kırmızı renk fonunda rengârenk tasarımların bulunduğu birbirinden baş döndürücü modeller gibi pek çok ilgi çekici ve harika görünümler sergileyen seçenekten oluşan yatak örtü modelleri ile genç kız odalarının şıklığına şıklık katabilirsiniz.

 2017 Kız Genç Odası Modelleri

Flora genç odası, ranzalı genç odası, Romantic genç odası yakut genç odası, Lilyum genç odası, Fashion genç odası, Eko Deste genç odası, Rose genç odası, Eko lila çiçek genç odası, Jasmin genç odası, Papatya genç odası, Sweet genç odası, Carmen genç odası, İnci genç odası, Trend genç odası gibi pek çok genç kız oda modeli 2017 yılında öne çıkanlar arasında yerini alıyor. Kız genç odası modelleri ile çocuklarınıza rahat edecekleri en güzel ortamları sağlayabilirsiniz.