Bu sene renkler soluyor. Eski canlı, hareketli renkler bu sene duruluyor. Yerlerini kendilerinin daha açık tonlarına bırakıyorlar. Eğer yeni bir dekorasyon hazırlığındaysanız, evinizi yenilemek istiyorsanız veya sadece 2017’nin dekorasyon renklerini öğrenmek istiyorsanız, bunları bilmeniz gerek. 2017 Dekorasyon Renkleri kendini sadeliğe bıraktı. Bu renkler ayrıca biraz solgun da. Bunun bir avantajı, odadaki diğer eşyaları hareketli renklerde alıp, odada şık bir kontrast yaratmaktır.

 

Beyaz-Bej-Pudra Rengi

 

Bir odayı sadece bu üç renkle dizayn edebilirsiniz. Muhtemelen evinizin en aydınlık ve ferah odası olur. Beyaz bir tül perde, pudra rengi güneşlik, bej duvarlar, pudra rengi halı ve hem pudra rengi hem bej oturma grupları, zarif ve kristal bir avize… Bu odaya beyaz aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Eğer bu odanın bu kadar da açık renkli veya durağan olmasından hoşlanmazsanız, hemen karşıt renkli aksesuarlar alın. O masum bej-pudra rengi mobilyalarınızın üstüne parlak turuncu ve parlak sarı, parlak pembe, parlak kırmızı veya narçiçeği renkli yastıklar alın.

Koyu Mavi-Koyu Gri-Açık Mavi

 

Az önceki ferah atmosferden koyu ve loş bir atmosfere geçelim. 2017’de en çok tercih edilen dekorasyon renklerinden bir başka üçlü de bu. Yukarıda anlattığımız gibi, bir mekânı bu renklere dizayn ettikten sonra biraz canlılık isterseniz, işin içine farklı renkleri katın. Bu üçlüye, hem çok zıt olup gösterdiği zıtlıkla hoş görünebilecek renkler ise hardal sarısı, bej ve turuncudur.

 

Açık Sarı-Bordo-Açık Mor

 

Bu renklerle ise canlılık katmaya ihtiyacınız yok. Renkler zaten canlı. Odanın durulmasını isterseniz, açık sarıyı mobilyalar ve duvar renkleri dışında, sadece bazı aksesuarlarda kullanmaya çalışın. Sarı, turuncu, kırmızı gibi renklerin kendi içlerinde barındırdığı bir dinamizm, bir enerji ve hareketlilik vardır. Ama odanın biraz daha hareketlenmesini isterseniz gösterişli bir avize alın ve halınızı açık renk seçin.