Bebek bekleyen anne babalar her konuda titiz bir hazırlık içerisine girerler. Giyecekleri odaları isimleri vb. her konuda özenle düşünürler. En çok da dikkat etmeleri gereken konu bebek beşikleridir. Yeni doğan bebeklerin omurgaları henüz yumuşak olduğundan ve rahat şekil aldığından seçecekleri yatağa ayrıca önem vermelidirler.

 YENİ DOĞAN BEBEK YATAĞI

Yeni doğan bebeklerin yatak seçimine çok özen gösterilmelidir. Omurgasına zarar vermeyecek en çok sert ne çok yumuşak orta düzey bir yatak seçilmelidir. Sert yatak yeni doğmuş bir bebeğin uyum sağlamasını zorlaştıracak ve rahatsızlığa neden olacaktır. Aşırı rahat bir yataksa omurga gelişimini olumsuz etkileyecektir. Bu alta serilecek yatağın malzemesi kesinlikle pamuk olmalıdır. Çünkü pamuk teri çekmekte ve bebeğin sağlığına zarar vermemektedir. Bunun yanında yatakta plastik ve kimyasal ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Yatak örtüsü olsun yatak kenarları vb. alanlarda doğal malzemeler bebeğin sağlığı için her zaman en iyisidir.

Yeni doğan bebeklerin emzirme kolaylığı ve ağladığında çabuk müdahale edilmesi açısından anne babanın odasında uyuması uygundur. Hem bebeğe alışma aşamasında hem de bebeği ulaşımı açısından en uygun olanı budur. Bu dönemde bebekler henüz sağa sola dönemedikleri için beşiği hareket ettiremezler. Fakat beşik yatak odasında çok yer kaplıyor diye düşünenler için bu dönem çok kullanılan sepet şeklinde minik bebek beşik modellerini öneririz. Hem kullanışlı hem de çok şık.

tekerlekli bebek beşikleri klasik bebek beşiği modelleri dolaplı bebek beşik modelleri çekmeceli bebek beşikleri bebek yatağı modelleri bebek beşiği tasarımları ahşap bebek beşikleri 2017 bebek beşiği modelleri

 2017 BEBEK BEŞİKLERİNDE NELER DEĞİŞTİ?

Bebekler belli bir süreden sonra kendi odalarına geçtiklerinde de dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bebekler hareketlenmeye başladıktan sonra yataktan çıkma ihtimalleri oluşmaktadır. Bunu engellemek adına yeni üretilen beşiklerde parmaklık boyu arttırılıyor. Ayrıca bebek beşiklerinin üstüne asılan süslerin de 2017 modeller de daha yukarıda bebeğin ulaşamayacağı mesafede olmasına özen gösterilmiştir.

2017 de ahşap, portatif, modern, sallanan, oyun parklı, cibinlikli, oyuncaklı, prenses modeli derken yüzlerce çeşidi bulan bir yelpazesi vardır. Her durumda ve modelde dikkat edilen husus bebeğin güvenliği ve ayrıca bunun yanında uzun yıllar kullanılabilirliği olmuştur. Kenarlardan açılan veya küçülen bebek beşikleri bebek büyüdükçe değiştirilerek belli bir yaşa kadar kullanılabiliyor.