Ev dekorasyonunda en önemli parçalardan biri de mutfaktır. Özellikle evlerinde vakit geçirmeyi seven bayanlar mutfak dekorasyonu ile yakından ilgilenmektedir. Mutfaklarda genellikle beyaz renkler tercih edilse de mutfak tercihlerini siyah renkte kullanan kişiler de vardır. Siyah mutfaklar özellikle geniş evlerde kullanılmalıdır. Küçük mutfaklı evlerde genellikle açık renklerin kullanılması uygundur. Siyah mutfak modelleri için geniş bir mutfağa sahip olmanız gerekmektedir. Böylece mutfağın dekorasyonunu çok daha iyi yapabilirsiniz.

Siyah mutfak modelleri arasında mutfağınızı tamamen siyah renkler ile kombinleyebilirsiniz. Özellikle mutfak tezgahlarında son dönemlerde siyah renkler oldukça fazla tercih edilmektedir. Genellikle siyah beyaz olarak kombinlenen mutfakları farklı bir şekilde dizayn etmek için tüm mutfak dolaplarını siyah renkte tercih edebilirsiniz. Mutfaklarınızda farklı renk tonları kullanarak mutfağınıza renk katabilirsiniz. Özellikle mutfak tezgahı ve mutfak dolabı arasındaki fayans tercihini farklı renkler ile kombinleyebilirsiniz. Özellikle siyaha en çok yakışan renklerden biri de pembedir. Mutfak aksesuarlarınız siyah mutfaklar için pembe olarak tercih edebilirsiniz.

Siyah mutfaklar ile ahşap tonlarını da kullanabilirsiniz. Özellikle tezgahlarınızı açık kahverengi tonlarında kullanabilirsiniz. Mutfaklarınızda sudan etkilenmeyen parke kullanabilirsiniz. Mutfaklarını siyah tercih eden kişiler mutfak zeminini daha açık renklerde tercih etmelidir. Özellikle siyah mutfaklarda ada mutfak modellerini tercih edebilirsiniz. Siyah mutfakların temizliği çok iyi yapılmalıdır. Bu nedenle mutfak dolaplarını leke tutmayan parlak lake olarak tercih etmelisiniz.