Evimizin en önemli bölgesi olan mutfaklarımızda büyük bir değişim sağlamak istiyorsak ne yapmalıyız? Tabi ki de en büyük değişimi evimizin rengi ile sağlayabileceğimizi hepimiz biliyoruz. Ancak son zamanların modası evlerin vazgeçilmez parçası duvar kağıtları büyük bir değişimin ilk adımı oldu. Her renkte ve desende dilediğimiz tarzda bulabileceğimiz duvar kağıtları evimizin her köşesine uyum sağlamayı başarıyor. Peki, evlerin her köşesine büyük bir uyum sağlayabilen duvar kağıtlarını mutfaklarımızda hangi renk ve desende tercih etmeliyiz. Evimizin her yerinde bulmak istediğimiz huzuru mutfaklarımızda da görmek istiyoruz. Aynı zamanda kullanışlılığı artırmak ve mutfağın atmosferi ile uyum sağlamak da isteklerimiz arasında. Bunları da uygun desen ve renklerde duvar kağıtları tercih ederek sağlayabiliriz.

 

Her zaman olduğu gibi önerebileceğimiz açık tonlar mutfaklarımızda da önemini koruyor. Biz nu noktada krem tonlarını önermekteyiz. Evimizin her odasında ayrı bir hava oluşturmayı başarabilen bu rengi sade desenlerle tamamlayabiliriz. Eğer uygun bir aydınlatma ile kombine edebilirsek mavi duvar kağıdı ile mutfağımızda alışılmışın dışında oldukça güzel bir görüntü oluşturmayı başarabiliriz. Evimizde şirin bir ortam oluşturabilecek pembenin en açık tonunu tavsiye edebiliriz. Mutfaklarımızda görmeye alışkın olduğumuz kahve tonları duvar kağıtlarında yerini oldukça sık tercih edilen krem rengine bırakıyor.

Seçeceğimiz renklere ve ortama uygun desen seçmek de oldukça önemli. Mutfaklarımızda avangart desenler ağır kaçacağından daha sakin desenler tercih etmeliyiz. Ancak mutfağın havasının o desen ile bütün sağlayabileceğini düşünüyorsanız sizin için doğru bir tercih olacaktır. Basit desenler seçmek evinizde basit bir hava oluşturacağından bizler tercih etmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple meyve sebze deseni duvar kağıdını mutfaklar için ideal görebiliyor olsanız bile mutfağınız için doğru tercih olmayacaktır. Modern veya klasik tarzlarda duvar kağıtları tercih etmenizi biz önermekteyiz.