Evinizde, bahçenizde, ofisinizde değişiklikler yapmak sizi monotonluktan kurtarır ve ferahlatır. Daha iyi odaklanmanızı sağlar. Ama değişiklik deyince herkesin aklına pahalı mobilyalar ve malzemeler gelir. Değişik Dekorasyon Fikirleri pahalı değil, yaratıcı ve işlevseldir sadece. Bir servet dökmenize gerek yoktur. Belki sonrasında sizin için kalıcı bir hobiye dönüşebilecek bazı uğraşlarla bulunduğunuz ortamı yenileyebilirsiniz. Örneğin eviniz için konuşalım.

 

Duvarlarınız

 

Aile Ağacı: Duvar kâğıdı ile oluşturacağınız bir ağaç gövdesi figürünü dallara ve budaklara ayırın, elbette bunlar da duvar kâğıdı ile. Sonra aile üyelerinizin fotoğraflarını çerçeveleriyle beraber asın. Akrabalık ve evlilik durumlarına göre hepsini yerine yerleştirin. Sizin için anlamlı, eviniz için dekoratif bir değişiklik olacak.

Duvar Kâğıdı: Duvar kâğıdının kullanım alanı kısıtlanıyor. Herkesin aklında süregelen, ya duvarın tamamına yapıştırma ya da şerit halinde yapıştırma fikri var. Bunları değiştirin. Mesela çocuğunuzun odasının duvarı için, turuncu renkli bir duvar kâğıdına bir aslan figürü çizin. Bu figürü sonra onun duvarına yapıştırın. Sıradan bir duvar kâğıdından daha ilginç ve eğlenceli olacak, çocuğunuzun da oldukça hoşuna gidecektir. Aslan figürü sadece bir fikir. Çocuğunuzun isteklerini ve zevklerini hesaba katmayı unutmayın.

Kitaplık: Ne yazık ki ülkemizde çok yaygınlaşmamış bir parça. Kitaplık rafları olan evlerde de bu raflar farklı amaçlar için kullanılıyor. Ama bunda çok kötü bir şey yok. Hatta yer tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Duvara monte edilebilen kitaplıklardan alın ve eşyalarınızı yerleştirin. Elbette güvenli bir yerde olmasını, bir şeylerin düşme tehlikesinin önlenmesini garantiledikten sonra. Kitaplarınıza da özen gösterin ve bol bol kitap okuyun.

Oturma Grubunuz: Her zaman bir paket halinde satılır gibi sergilenen alışılmış parçalarınızı değiştirin. L şeklinde modern divanlar, puflar, minderler kullanın. Pufları ve minderleri kendi el işinizle rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz kumaşta ve şekilde dikebilirsiniz. Belki eski kıyafetlerinizi böyle değerlendirirsiniz, ne dersiniz?