Mutfak perdeleri alınırken dikkat edilmesi gereken mutfağınıza uygunluğu rengi ve şıklığı önemlidir. En güzel perdeler arasından yapacağınız bu seçim oldukça önemlidir. Mutfak çok sık girip çıkılan ve yemek yapılan bir yer olduğu için bu seçim kesinlikle Işığı engellememeli ve doğal ışık yeterli seviyede perde sayesinde dolmalı.

Mutfak perde modelleri arasında ışığı geçiren yapıya sahip olmalı ve perdeler en güzel seçimler olduğu için şık da olmalıdır. Işığı geçiren bir perde seçtiyseniz mutfağın ihtiyaç duyduğu ışığı kaybetmezsiniz. Perde seçerken pratik olan ve katlanması kolay olan bir modelde bir perde seçmek gerekir. Mutfak perdeleri ile gündüz güneş ışığından istenildiği gibi faydalanabileceğiniz bir perde gibi, akşam için ise mutfak içinin görünmesini engellemek de mümkün olacaktır. Mutfak perdeleri kısa olabileceği gibi uzun da kullanabilirsiniz ama kısa perdelerin temizliği kolay olur her zaman için ki aynı zamanda küçük mutfak pencereleri için en kullanışlı perde seçimi olacaktır.

Mutfak masası seçimindeki önemli kriterler neler?

           Mutfak perde modelleri tercih edilirken kullanım seçeneği kadar, mutfağa uygun renkte olması lazım çünkü mutfağın dekoru da çok önemlidir. Mutfağın tarzına göre güzel, modern, şık renkli ve hareketli perde modelleri seçilmelidir. Böylece mutfağınız modaya uygun olacaktır. Küçük mutfak için rengi açık ve pembe tondaki perdeler daha güzel seçim çünkü mutfağı daha ferah ve şirin gösterir. Mutfak perdeleri masaya, halıya ve aksesuarlara uygun seçilirse içeri girildiği andan itibaren sizi büyüler.

Mutfakta geçirdiğiniz zamanlar sizin için eğlenceli ve hatta güzel geçecektir. Pembe tonların kullanıldığı açık renklere hakim bir mutfak için sizlerde kolları sıvayın. Koyu renk ve boğucu dekorlar mutfağı güzel göstermeyecektir. Zevke uygun şekilde seçilen bu perdeler üzerindeki pullar, simlerle tatlı bir hava sokacaktır. Sizde bunlara dikkat ederek güzel ve şirin bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfak perdesi stor mu yoksa tül mü olmalı?

Artık mutfakta stor perde kullanımı yaygınlaştı. Kullanış amacı daha güzel ve rahat olacaktır. Ama yine de tül sen vazgeçilmediği de bir gerçektir. Tercihinize göre sizde ister stor isterse tül perde kullanabilirsiniz.