Bahçelere şık ve gösterişli bir hava veren bahçe kamelyaları oldukça tercih sebepleri vardır. Bahçelerde yazın tadını çıkarmak için aileniz ve sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirmenizi sağlayan üstü kapalı inşa edilen yapıdır. Bahçenin şekline göre çeşitli kamelya modelleri oldukça fazladır. Kamelyaları genellikle her tarafı açık olup hava akışının sağlanması ile yaz aylarının vazgeçilmezi olur. Açık olan bahçe kamelyalarını istenirse kışın da özel brandalar sayesinde kapatılarak yine kullanılabilir. Her bahçeye uygun olan kamelyalar mevcuttur. Bahçenin küçül, büyük ve ya asimetrik şekillerde olması hiç fark etmez.

Büyük bahçelerde kullanılan kamelyalar daha gösterişli büyük olup kullanımı daha güzel olabilir. Evinizin havasını değiştirecek bir bahçe dekorasyonu sayesinde kamelyalar güzel bir dekorasyon oluşturacaktır. Bahçenizde nasıl bir dekorasyon uygulamayı düşündükten sonra bahçe kamelyaları çeşitlerinde en uygun olanına karar verilebilir. Bahçenizde kullanacağınız doğal görünüşte ki taşlar sayesinde de evinize ayrı bir hava katar daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Bahçe kamelyaları uygulayarak hava katılacağı gibi güzel bir şömine alarak ta bahçenize uyumlu bir hava verecektir. Ayrıca büyük bahçelerin avantajlı olmasından dolayı eşya yerleşimi ve aksesuar kullanımı daha kolay olacaktır. Bahçe büyük ise kamelyalara eşlik edecek bir bahçe oturma seti kullanılabilir.

Bunun yanında salıncak çardak şömine gibi eşyalar ile dekorasyon tamamlanabilir. Bahçelerde kullanılan çiçekler ve ağaçlarda güzel görüntülere sebebiyet verecektir. Renkli mis gibi kokulu çiçekler ve bitkiler sayesinde her bahçeye çıkıldığında huzur verici bir manzara ile karşılaşılabilir. Aksesuarlarla tamamlanacak olan bahçe kamelyalarını çok şık görüntülere sebep olacaktır. Kamelyaların içini bütçeniz yettiği kadarınca çok şık koltuk be perde modelleri ile de tamamlanabilir. Genellikle ahşaptan üretilen kamelyalar plastik ve demir olan modelleri de vardır. En tercih edileni ahşaptır. Sağlık ve hijyen bakımından da oldukça iyi olduğu gibi görünüş bakımından da daha şık ve huzur verici bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Kamelya alırken sizin seçimleriniz oldukça önemlidir.

Bahçe kamelyalarının görünüş olarak beğenmeniz dışında bahçenize uyum sağlayabilecek büyüklükte ve modelde tercih edilmedi daha iyi olacaktır. Kamelyanın ahşaptan ve ya metal ürünlerden olacağına da karar vermek gerekir. Araştırma yapılarak modeller hakkında bilgi sahibi olabilir ve bahçeniz için en ideal olan model tercih edilmelidir. Uzun ömürlü olabilmesi için ahşap kamelyalar daha iyidir. Metal kamelyalar bir süre sonra paslanabilir ve sürekli boyamak zorunda kalınabilir.